„Етър” започна с 3:0 над „Спартак” (Пл)

Публикувано на сб, 16 ян. 2021
473 четения

Етърци постигнаха класическа победа с 3:0 над „Спартак” (Плевен) в първата си контрола от подготовката. „Виолетовите” имаха превес през целия мач, като старши треньорът Александър Томаш пусна в игра 23 футболисти. Той започна мача с Христо Иванов, Марк Едур, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Алдаир Ферейра, Николас Фемиа, Симеон Мечев, Милчо Ангелов и Ловре Кнежевич. На вратата по 30 минути пазиха още Цветомир Цанков и Анатолий Господинов, след почивката влязоха Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, дошлият на проби Дуде Ндонгала и юношите Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев и Стивън Манолов.

Първата възможност бе за „Спартак”, но тя се оказа и единствена за гостите в мача Христо Иванов улови удара на Да Силва. Домакините наложиха териториален превес и създадоха доста положения. Далечен удар на Алдаир мина до гредата, а много активен по десния фланг бе Станев. В 8-ата минута той центрира остро пред вратата, но защитник изби пред голлинията. Отново Станев бе съборен пред пеналта, а от фаула Мечев стреля покрай сглобката.

В 21-ата минута Милчо Ангелов направи хубав рейд и центрира, на Кнежевич бе изпреварен, а после ново центриране отдясно на Станев бе пропуснато от Ангелов, като добавката на Мечев бе избита в корнер.

Милчо Ангелов вкара първия гол за „Етър” за годината – в 28-ата минута той овладя топката, напредна сам и стреля покрай вратаря Ганев за 1:0. След центриране от корнер Крачунов с глава би над гредата, а хубава атака и пас на Алдаир отдясно завърши с нов удар с глава на Ангелов до гредата.

След почивката на терена от стартиралия състав останаха само чужденците Фемиа, Едур и Кнежевич. Хърватинът можеше да удвои в 47-ата минута, но отблизо би във вратаря. Дошлият на проби Дуде Ндонгала, бивш играч на „Ботев” и „Дунав”, игра по левия фланг. Той първо се размина с топката пред вратата, но в 75-ата минута с техничен удар в обратния ъгъл направи 2:0. Етърци продължиха да натискат гостите и в 79-ата минута Иван Петков технично изведе юношата Манолов, но той би неточно.

Хубава атака в 82-ата минута донесе третия гол – Яни Пехливанов напредна през центъра и изведе Здравко Илиев, който стреля за 3:0. До края техничен удар на Иван Петков мина до десния стълб. В мача участие не взеха Преслав Боруков и Дани Младенов.

В понеделник етърци заминават на лагер в с. Ягода, като първата контрола там е на 20 януари с „Берое”.

„Етър”: Христо Иванов, Марк Едур, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Алдаир Ферейра, Николас Фемиа, Симеон Мечев, Милчо Ангелов и Ловре Кнежевич (Цветомир Цанков, Анатолий Господинов, Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дуде Ндонгала, Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Стивън Манолов).