„Етър” загуби с 0:2 от „Славия”, призиви за оставка

Публикувано на пт, 29 Ное. 2019
337 четения

Загуба с 0:2 претърпя отборът на „Етър” на стадион „Ивайло” от столичния „Славия”, като определено не показа достатъчна мотивация да спечели. След последния сигнал етърци пропуснаха дори да поздравят оредялата публика, която ги подкряше в дълги периоди от мача, и зрителите започнаха да скандират „Оставка” по адрес на треньора Росен Кирилов.

Още в 1-ата минута Радослав Кирилов от гостите отправи удар, но вратарят улови. В 6-ата вече резултатът бе 0:1, след като Йомов бе оставен непокрит в пеналта и с удар по диагонала откри сметката на “белите”. Нов удар на Кирилов в 17-ата минута бе уловен от Христо Иванов. Минута по-късно „Етър” създаде единственото си опасно положение – Крум Стоянов центрира отляво и Дани Младенов насочи топката с глава, но вратарят Георгиев спаси с крак.

В 27-ата минута стана 0:2 след нова груба грешка в защитата и попадение на Илиян Мицански. Нов удар на Мицански бе спасен от Хр. Иванов, а в 42-ата минута Йомов пак бе оставен непокрит, но стреля силно в гредата.

В 49-ата минута трима от „Славия” излязоха на чиста позиция, но пропуснаха. Страхотен шут на Кирилов в 62-ата минута бе с вещина спасен от Христо Иванов, а в 73-ата минута Иван Иванов спаси чист гол, избивайки пред голлинията пред връхлитащия Йомов.

Чак в добавеното време „Етър” можеше да стигне до почетен гол, но след центрирането на Иван Стоянов защитникът Гамаков нацели собствената си греда.

„Етър”: Хр. Иванов,  Илиев, Дюлгеров, Ив. Иванов, Кр. Стоянов, Станоев (83 Ив. Стоянов), Колев, Руменов (44 Ковачев), Ангелов (83 Димитров), Младенов, Боджадж.