„Етър“ взе чудесна победа с 1:0 в Пловдив

Публикувано на пт, 3 мар. 2023
581 четения

“Болярите” извоюваха чудесен успех с 1:0 при гостуването си на “Марица” в Пловдив. Единственото попадение в мача вкара Мартин Тошев в 64-ата минута. Първото полувреме премина под тоталната диктовка на етърци, които действаха изцяло в половината на домакините и създадоха поне 4-5 положения, но направиха куп пропуски.

Още в 6-ата минута Кольо Станев центрира отдясно и Евгений Илиев стреля, но ударът му бе блокиран. После пък Мартин Тошев отляво центрира към Дани Младенов, но вратарят успя да го изпревари. В 19-ата минута Младенов се размина с топката пред празната врата след извеждащо подаване на Илиев. Още по-чиста бе ситуацията в следващата атака, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря, но той спаси удара му. Мартин Тошев насочи топката с глава в 29-ата минута, но Илия Николов улови.

„Етър“ по чудо не поведе и в 38-ата минута – Илиев центрира отляво, Младенов върна топката към Тошев, който нанесе силен плътен удар, но вратарят отново успя да извади в ъглов удар. Домакините се отчетоха само с един далечен удар на Маламов в края, уловен безпроблемно от Славков.

Втората част започна с два опасни пробива на Станев, при които топката бе избита. В 64-ата минута груба грешка на домакините доведе до гол за етърци. Милен Танчев върна неразчетено топката и дебнещият Мартин Тошев не пропусна отличния шанс – 0:1.

До края домакините пренесоха играта напред и създадоха три чисти положения чрез Марчев, Петър Атанасов и Вешев, спасени блестящо от младия вратар на етърци Християн Славков. „Болярите“ обаче удържаха преднината си и вече са само на точка от водача ЦСКА 1948 II преди утрешното му дерби с „Крумовград“.

„Етър“: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Георги Александров, Христо Митев (53 Мариян Иванов), Кольо Станев (81 Олег Димитров), Емануил Личев, Янко Ангелов (81 Яни Пехливанов), Евгений Илиев (62 Алехандро), Даниел Младенов, Мартин Тошев (81 Хавиер Бетегон).