“Етър” U17 изпусна победа срещу “Национал” (София) в 92-рата минута

Публикувано на ср, 14 окт. 2020
144 четения

Север Алиев се отличи с гол и голова асистенция в срещата.

Юношите на “Етър” бяха на крачка от ценна победа над “Национал” (Сф) в 11-ия кръг на елитната U17 група. Възпитаниците на Стефан Ангелов и Емил Георгиев водеха с 2:1, но в самия край на добавеното време гостите измъкнаха едната точка.
Мачът започна с гол на гостите, които поведоха с гол на Емре Дрянов в 13-ата минута, когато нападателят пресече една топка и вкара за 0:1. Етърци потърсиха бързо изравнителен гол и Атанас Атанасов отправи диагонален удар с левия крак, но вратарят улови. Димитър Колев пък отправи хубав удар от дистанция. В края на полувремето нов удар на Дрянов от гостите бе уловен от Никос Рашков.
Домакините, в чийто състав отсъстваха 3-4 основни играчи, направиха пълен обрат след почивката. В 48-мата минута Север Алиев с прехвърлящ удар изравни – 1:1. Двуострият мач продължи и Кристиан Иванов от гостите отправи опасен удар, изваден от Рашков в корнер. Етърци не се отказаха да търсят победата и в 73-та минута стигнаха до важен гол. Отново Север Алиев проби на скорост отляво и центрира пред вратата, където Калоян Ненчев засече топката – 2:1. В последните минути “Национал” натисна и Емре Дрянов от фаул нацели гредата.
Течеше втората минута на 3-минутното добавено време, когато високият защитник Росен Божинов получи контузия и напусна за оказване на медицинска помощ, а в това време след центриране отдясно Сарафски с глава успя да измъкне точката за крайното 2:2. При победа етърци щяха да изпреварят “Национал” в класирането, докато сега останаха седми с 14 т. В следващия кръг на 18 октомври отново са домакини, като приемат прeдпоследния “Левски-Раковски”.
“Етър”: Никос Рашков, Денис Мартинов, Росен Божинов, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Кристиян Димитров, Светломир Грунчев, Росен Върбишки, Атанас Атанасов, Калоян Ненчев, Север Алиев.
Децата на “Етър”, набор 2006/2007 г., загубиха от “Национал” с 1:3, но също можеха да постигнат повече. Те бяха водени за първи път от новия си треньор Милчо Сирмов.
До почивката падна само един гол – дело на Симеон Янков за гостите. След почивката етърци натиснаха и направиха пропуск сами срещу вратаря, след което Деян Ненков от “Национал” вкара за 0:2. “Виолетовите” намалиха с попадение на Симеон Йорданов за 1:2, но накрая при контра Петър Георгиев оформи крайното 1:3.
Етърци заемат осмото място с актив от 12 точки, а следващата неделя приемат аутсайдера “Борислав” (Първомай).
“Етър”: Петко Тончев, Велизар Вълчев, Даниел Христов, Иван Гатев, Никола Димитров, Павел Иванов, Стефан Недялков, Стефан Йорданов, Теодор Райков, Теодор Маринов, Тонислав Донков.