“Етър” U15 изпусна “Пирин”, пропусна накрая и дузпа

Публикувано на вт, 18 май 2021
114 четения

Юношите на “Етър” не успяха да победат “Пирин” (Благоевград) в плейофите на елитната U15 група и мачът завърши 0:0. Шест отбора се борят за първите две места, които дават право на оставане в елита. Етърци засега се движат добре с 1 победа и две ремита (5 точки), но до края има доста мачове.
Двата отбора направиха здрава битка на терена “Трифон Иванов”, но положенията пред вратите не бяха много. През първата част гол на “виолетовите” бе отменен поради засада, после в 29-ата минута далечен удар на Стефан Йорданов мина до гредата.
След почивката “Пирин” изнесе играта по-напред, а етърци имаха повече шансове за гол. В 38-ата минута след подаване отляво Тонислав Донков стреля, но вратарят Кирил Иванов улови. Малко след това Даниел Христов се откъсна съвсем сам срещу вратата, но загуби равновесие и не успя да завърши атаката. За гостите две възможности имаше пред Слави Василев, но първо се размина с топката, а после негов удар мина до гредата.
В 58-та минута удар на Павел Иванов бе уловен от вратаря. Кулминацията бе 6 минути преди края, когато за игра с ръка в пеналта реферът отсъди дузпа за “виолетовите”. Ударът на Стефан Йорданов от бялата точка обаче бе избит от вратаря в корнер. След центрирането отново Йорданов стреля с глава, но до гредата.
Етърци натиснаха и в последните минути няколко удара в сгъстената зона пред вратата бяха избити от бранителите. В последната минута Христо Бъчваров от “Пирин” падна на земята. Оказа се, че проблемът с главата му е сериозен и той бе изнесен на носилка и откаран с линейка в болницата, а веднага след подновяването на играта бе даден край на мача.
В следващия кръг на 23 май “Етър” гостува на другия временен лидер в групата “Добруджа”.
“Етър” U15: Кристиян Димитров, Стефан Недялков (60 Радослав Найденов), Теодор Райков, Стефан Йорданов, Никола Димитров, Велизар Вълчев, Тонислав Донков, Кристиан Пашов, Даниел Христов, Павел Иванов, Християн Цветков (54 Дейвид Манолов).