“Етър” U15 би “Пирин”, юношите завършиха 1:1

Публикувано на вт, 20 апр. 2021
99 четения

Победа и равен записаха двата отбора на “Етър” в елитните U15 и U17 групи срещу “Пирин” (Благоевград) в 26-ия кръг. Мачовете се играха на терена “Трифон Иванов”.
Децата, родени 2006/2007 година, изиграха силен мач и спечелиха заслужено с 1:0 над благоевградчани. Надмощието бе пълно и имаше доста положения пред вратаря на гостите Кирил Ангушев, но първото полувреме завърши без голове.
Единственото попадение падна в 45-ата минута, когато Дейвид Манолов получи центриране отляво и с нисък удар прати топката в мрежата на “Пирин” – 1:0. Етърци изиграха един от най-добрите си мачове през това първенство, а успехът им позволи да изпреварят “Пирин” и “Славия” в класирането. Тимът е на седмо място с 26 точки от 8 победи, две равенства и 11 загуби.
В последния кръг от Западната U15 елитна група “виолетовите” гостуват на 22 април от 14 ч. на “Национал” (София).
“Етър”: Петко Тончев, Стефан Недялков, Теодор Райков, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Велизар Вълчев, Дейвид Манолов, Кристиан Пашов, Даниел Христов, Павел Иванов, Иван Гатев.
Далеч по-оспорван бе двубоят на юношите, набор 2004/2005 година, който завърши 1:1. “Виолетовите” имаха превес преди почивката и поведоха, но останаха с човек по-малко в самия край на полувремето. През втората част “Пирин” изравни играта и върна попадението, а и двата тима пропуснаха голове.
Още в 9-ата минута етърци последователно нацелиха два пъти напречната греда. След центриране отляво първо Север Алиев с глава стреля в гредата, а Калоян Ненчев с добавка с глава стори същото. В 12-ата минута след поредна атака Димитър Колев остана непокрит и прати топката в мрежата – 1:0.
В самия край на полувремето обаче Ивелин Иванов получи втори жълт картон и “Етър” трябваше да играе през цялата втора част с 10 души. Това повлия на играта и мачът стана равностоен. Още в 47-та минута Георги Шаламанов с хубав удар възстанови равенството – 1:1. Съперникът натисна, докато етърци залагаха в атака предимно на Александър Гугучков. Капитанът Кристиян Димитров първо от фаул стреля в стената, а в 73-та минута отново той от фаул вместо да центрира към петима съотборници стреля сам в близкия ъгъл и вратарят изби.
За гостите капитанът Юлиян Тумбев отправи удар, уловен от Никос Рашков, а в 80-ата минута отново той стреля опасно, но стражът на етърци спаси. До края “виолетовите” отправиха още един удар чрез Васко Първанов, уловен от вратаря Йордан Димитров и двата тима си разделиха по точка.
“Етър” е на шестото място с 33 точки от 10 победи, три ремита и 8 загуби, а в четвъртък от 16 ч. също гостува на “Национал” (София).
“Етър”: Никос Рашков, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Александър Гугучков, Кристиян Димитров, Никола Георгиев, Калоян Ненчев, Цветомир Недков, Росен Върбишки, Преслав Симеонов, Север Алиев.