“Етър” се върна на победния път

Публикувано на пн, 20 мар. 2023
234 четения

“Етър” спечели с 2:0 гостуването си на последния “Созопол” и запази второто си място във временното класиране. “Болярите” поведоха буквално още при първата си атака. Мартин Тошев пое топката и центрира пред вратата, където Гийом Тири от домакините си вкара автогол – 0:1. После обаче до почивката почти липсваха положения, като преобладаваше здрава борба и единоборства, но играта се водеше предимно в централната част на терена.
Валери Христов в 35-ата минута направи хубаво центриране, но не се намери кой да засече топката. Созополци можеха да изравнят в самия край на полувремето по идентичен начин – след едно центриране Георги Ангелов засече топката към вратата си, но Християн Славков се намеси отлично и изби.
И през втората част нямаше много опасности пред двете врати, като защитите се справяха успешно. Контрите на “Етър” обаче ставаха все по-опасни и в 74-та минута Крум Стоянов излезе сам срещу вратаря в чиста позиция, но вместо да отбележи, опита неуспешен пас към Дани Младенов. “Виолетовите” решиха окончателно мача в 79-ата минута – Мартин Моран изведе Кольо Станев по фланга, той напредна и пусна перфектен пас към Мартин Тошев, който стреля в близкия ъгъл – 0:2.
“Етър”: Християн Славков, Валери Христов, Мариян Иванов, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Яни Пехливанов (60 Мартин Моран), Янко Ангелов, Кольо Станев (83 Хавиер Бетегон), Алехандро (60 Христо Митев), Даниел Младенов, Мартин Тошев (83 Емануил Личев).