“Етър” с трудна победа над “Витоша”

Публикувано на ср, 25 сеп. 2019
179 четения

“Етър” взе трудна победа с 1:0 над “Витоша” (Бистрица), която го изкачи на осмото място в класирането. Трите точки донесе защитникът Яни Пехливанов с попадение в 42-ата минута, а гостите, въпреки че играха бойко, нямаха удар в очертанията на вратата с изключение на този от безумно отсъдена дузпа, спасена от Христо Иванов.
Изключителни трудности при избора на състава си имаше Росен Кирилов заради отсъствието на Д. Младенов, Н. Колев, Боджадж, Петков, Дюлгеров и невъзстановените напълно Димитров и Ковачев. Това наложи схема 4-3-3, като в центъра на защитата играха Пехливанов и Иванов, като халфове Руменов, Ерол Дост и Станоев, а в атака Ив. Стоянов, Гади и Ангелов.
В 10-ата минута Руменов нанесе първия удар, уловен от вратаря Василев. Мачът можеше да приеме непредвиден развой в 25-ата минута, когато за разлика от цяла България само реферът Владимир Вълков видя дузпа. Иван Иванов отне с чист шпагат топката от Кабов, но съдията свири 11-метров наказателен удар и жълт картон за Иванов, които бяха толкова абсурдни, та чак не подлежат на коментар. Опитният Емил Гъргоров обаче реши да бие в центъра на вратата и Христо Иванов майсторски забави плонжа си, като с крак успя да избие топката.
Това амбицира етърци, които малко след това имаха възможност да открият след удар на Ангелов от въздуха, но топката след рикошет излезе в корнер. Голът все пак падна – в 42-ата минута, след центриране на дебютанта Ерол Дост последва голямо разбъркване в пеналта, при което централният защитник Яни Пехливанов насочи от 12-13 метра топката в мрежата за 1:0. Вратарят на “Витоша” остана да лежи на земята и после бе принудително заменен, но се видя, че голът е напълно редовен, тъй като Иванов и Гади не атакуват стража, а ударът в ръката му е от неговия съотборник Котев.
Яни Пехливанов изигра силен мач, който се наложи накрая да завърши с контузия в коляното. Руменов пък получи растежение и на почивката бе сменен от Ивайло Димитров, а “Етър” заигра с 4-4-2. И през втората част въпреки неособено високото качество положенията бяха пред вратата на гостите. Два много находчиви паса на опитния Иван Стоянов завършиха с удари на Ивайло Димитров и Милчо Ангелов покрай вратата. В 68-ата минута пък след корнер Ангелов стреля силно във вратата, но топката бе избита от голлинията.
В 82-ата минута след подаване на Дост Светльо Ковачев стреля над вратата. 4 минути по-късно Емил Гъргоров за реплика получи втори жълт картон, след който тотално изпусна нервите си и едва бе изведен от терена от останалите играчи. До края етърци опазиха ценната победа, която им донесе изключително важни три точки.
“Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Иванов, Пехливанов, Кр. Стоянов, Дост, Руменов (46 Димитров), Станоев (81 Артюнин), Ив. Стоянов (64 Ковачев), Гади, Ангелов.