“Етър” с поредна загуба – 3:0 от “Левски”

Публикувано на чт, 7 Ное. 2019
97 четения

Пета загуба в последните си 6 мача допусна “Етър”, който загуби вчера с 3:0 като гост на “Левски”. Великотърновци действаха прибрано в защита и удържаха до първия гол в 23-ата минута, след който рухнаха. Тогава Алар центрира отляво и Ейолфсон с глава вкара за 1:0.
Все пак етърци имаха едно положение след гола – в 25-ата минута Иван Стоянов бе намерен непокрит, но ударът му мина до гредата. В края на полувремето пък Дюлгеров отляво центрира отлично към Боджадж, но той нанесе неточен удар с глава. “Сините” имаха още възможности, при които се прояви Христо Иванов, който изигра своя мач № 250 в родния футбол. Стражът спаси удари на Здравко Димитров и Паулиньо.
В началото на втората част Паулиньо мина като на парад през защитата и вкара за 2:0, след което интригата напълно изчезна. В 67-ата минута Алар се откъсна след съмнително за засада положение и направи резултата 3:0, а до края “Етър” продължи с беззъбата си игра и мачът логично приключи при 3:0. В събота на “болярите” предстои тежко домакинство срещу “Черно море”.
“Етър”: Хр. Иванов, Дюлгеров, Артюнин, Ив. Иванов, Пехливанов (72 Хубчев), Кр. Стоянов, Станоев, Руменов, Ив. Стоянов (43 Ковачев), Младенов (64 Колев), Боджадж.