„Етър“ с първа загуба за сезона

Публикувано на нд, 11 авг. 2019
321 четения

„Етър“ допусна първа загуба в първенството, като в петия кръг отстъпи с 2:1 при гостуването си на „Славия“. В мач на приливи и отливи за двата отбора „виолетовите“ за пореден път този сезон се оказаха догонващи след лек допуснат гол и изравниха, но не можаха да запишат поне реми, което щеше да е пето поред.
Началните минути бяха за „болярите“. В 9-ата Боджадж с глава намери Дани Младенов отляво и той нанесе удар, но вратарят спаси. В 13-ата пък Ковачев центрира отдясно и Руменов стреля опасно, но Георгиев спаси. Малко след това Никола Колев претендираше за дузпа за задържане от Гамаков, но реферът остана безмълвен.
Грешка на гостите в 24-ата минута доведе до гол за „Славия“ още при първия им точен удар. Чунчуков намери Галин Иванов, той пусна към Влади Узунов, който с десния крак откри резултата – 1:0. Този гол напълно промени мача. Етърци спряха устрема си, докато „белите“ натиснаха. Галин Иванов в 33-ата минута стреля неточно над вратата, а в самия край на полувремето Дюлгеров сгреши с връщане към вратаря, но успя да поправи грешката си.
Така започна и втората част – първо с изненадващ удар на Галин Иванов от фаул, който Христо Иванов извади в корнер, а след него Гамаков стреля в аут. В ответната атака Руменов изведе Боджадж пред празната врата, но той се размина с топката.
Груба грешка на вратаря на домакините пак обърна мача. В 55-ата минута Георгиев се поколеба да улови, топката срещна гредата и дебнещият Дани Младенов я вкара в мрежата – 1:1. Петият гол на Младенов от общо 6 за „Етър“ го изведе начело сред голмайсторите в групата. Сега пък „белите“ се стъписаха, гостите натиснаха и можеха да решат мача. Удар на Руменов бе уловен от вратаря, а Младенов след хубава атака стреля покрай сглобката. Нов удар на Ковачев в 60-ата минута излезе в аут.
„Славия“ също имаше положения и опасен удар на А. Христов бе спасен от Христо Иванов, а Виячки стреля над гредата. В 80-ата минута резервата Милчо Ангелов излизаше сам срещу вратаря и бе задържан от Гамаков, но реферът Железов отново си затрая. Две минути по-късно опасен удар на Галин Иванов бе избит от Христо Иванов в корнер, но след центрирането Калоян Кръстев с глава прати топката в мрежата – 2:1. До края домакините главно лежаха по терена в очакване на победата си, но при една контра в 91-ата минута Галин Иванов излезе срещу вратаря, но Христо Иванов спаси.
„Етър“: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Артюнин, Дюлгеров, Кр. Стоянов, Станоев, Н. Колев, Руменов (90 Мартинович), Ковачев (77 Ив. Стоянов), Младенов, Боджадж (74 Ангелов).