„Етър“ с осми пореден успех – разби с 4:1 “Септември”

Публикувано на нд, 24 окт. 2021
392 четения

„Болярите“ продължават победоносния си ход във Втора лига, като грабнаха осмата си поредна победа. Успехът с 4:1 бе срещу стойностен отбор като „Септември“, който дори поведе на „Ивайло“, но си тръгна с 4 гола в мрежата си.

Още във втората минута гостите удариха гредата чрез Атанас Кабов. Малко след това същото сториха и етърци – Радослав Апостолов овладя топката в пеналта и също нацели страничния стълб. В 14-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно, Младенов продължи към Мартин Петков, който обаче не отигра добре в чистата ситуация.

В 24-ата минута Владислав Узунов пробва рефлекса на Анатоли Господинов, но той извади в корнер. След пет минути гостите от София поведоха. Грешка при центрирана топка позволи на Марио Илиевски да прехвърли стража на “виолетовите” – 0:1. Това не стъписа етърци и удар на Дани Младенов от воле мина до гредата, а до почивката последва пълен обрат. Младенов напомни за най-добрите си времена, като асистира за един и лично вкара още два гола.

В 42-ата минута той центрира отдясно към Николас Фемиа, който със страхотно воле препарира вратаря на гостите – 1:1. Само след още три минути „болярите“ направиха 2:1. Здравко Илиев намери Младенов във вратарското поле и опитният нападател плъзна топката в мрежата.

Постепенно и методично „Етър“ наложи волята си, като играчите вече действаха с лекота и настроение. Удар на Апостолов с мъка бе отразен от вратаря Данков, после Атанас Кръстев навлезе отляво, но би диагонално покрай гредата.

За гостите Кристиян Пешов стреля опасно, но Господинов с чудесен рефрекс спаси, а в ответната атака пък Дани Младенов стреля, но този път Банков спаси.

След пас на Кръстев Фемиа стреля високо над вратата, а в 66-ата минута гостите отново нацелиха гредата и при довкараната топка правилно бе маркирана засада.

В 75-ата минута Дани Младенов отново беше в прегръдките на своите съотборници, като прокара топката под плонжа на вратаря – 3:1. Малко след това Ромеш Ивей нанесе мощен удар, като разтресе десния стълб. Устремът обаче нямаше край и в 82-ата минута Ловре Кнежевич също прониза вратата на „Септември“ за крайното 4:1.