“Етър” представи тима с 2:0 срещу “Литекс”

Публикувано на пн, 8 юли 2019
145 четения

“Етър” победи с 2:0 “Литекс” (Ловеч) в последната си проверка от подготовката. Преди началото на мача официално бе представен отборът за новия сезон в Първа лига. Играчите излизаха един по един на терена под аплодисментите на многобройната публика. На 23 футболисти ще разчита новият старши треньор Росен Кирилов, като новите попълнения са защитниците Александър Дюлгеров и Христофор Хубчев и халфовете Красимир Станоев и Йордан Апостолов, а Никола Колев вече е собственост на “Етър”, след като два сезона бе преотстъпван от ЦСКА.
Двата отбора направиха равностоен мач, а “виолетовите” голове дойдоха в самия край. Началото бе много интересно – още във 2-рата минута Здравко Илиев центрира отдясно и Боджадж технично отклони топката под гредата, но вратарят успя да спаси. В 5-ата минута пък опасен удар на Аспарухов от гостите бе спасен от вратаря Христо Иванов.
Росен Кирилов не можеше да ползва контузените Милчо Ангелов, Христофор Хубчев, Ерик Почански и Иван Петков. Той започна на вратата с Христо Иванов, като централни защитници действаха Яни Пехливанов и Александър Дюлгелов, а по двата фланга – Крум Стоянов и Здравко Илиев. Дефанзивни халфове бяха Дани Апостолов и Красимир Станоев, пред тях – Румен Руменов. Атаката водеше Фло Боджадж, подкрепян отляво от Иван Стоянов и отдясно от Дани Младенов.
“Виолетовите” имаха още две-три възможности, като първо Станоев стреля от фаул до гредата, а после Апостолов след разбъркване шутира над рамката. Пехливанов пък след центриране стреля с глава, но топката тупна в земята и бе уловена от вратаря.
“Литекс” остави много добри впечатления и често атакуваше. В 27-мата минута след центриране отдясно непокритият Петко Ганев с глава прати топката в мрежата, но голът бе отменен поради засада.
Постепенно положенията пред вратите секнаха и нищо не се случи чак до 55-ата минута, когато Крум Стоянов навърза няколко защитници и влезе в пеналта, но вместо да стреля, реши да търси Боджадж. След балонно центриране на Здравко Илиев пък топката падна зад напречната греда.
В средата на втората част Росен Кирилов пусна в центъра на защитата Иван Скерлев и Артьом Артюнин, на вратата Господинов, а в атака на мястото на Младенов – Дино Мартинович.
“Оранжевите” имаха нови две добри възможности – в 62-рата минута Тонислав Йорданов от фаул стреля опасно до гредата, а в 73-тата минута Капитанов засече топката, но тя мина покрай гредата.
“Етър” поведе в 82-рата минута, когато Здравко Илиев центрира отдясно и Дино Мартинович с глава ефектно забоде топката в мрежата – 1:0. Само след 4 минути след центриране на Иван Стоянов отдясно защитникът Петко Ганев отклони топката в собствената си врата – 2:0.
“Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Пехливанов (67 Скерлев), Дюлгеров (67 Артюнин), Кр. Стоянов, Апостолов, Станоев, Руменов, Ив. Стоянов, Младенов (46 Мартинович), Боджадж.