“Етър” победи “ЦСКА-1948” II с 1:0

Публикувано на пт, 5 Ное. 2021
304 четения

Трудна, но изключително важна победа взе “Етър” с 1:0 срещу дубъла на “ЦСКА- 1948” II. Старши треньорът Веселин Великов остави като резерви капитана Здравко Илиев и Николай Дичев като на тяхно място започнаха Яни Пехливанов и Кольо Станев. В състава на гостите пък бяха двама бивши етърци – Стелиян Добрев и Михаил Минков.
Столичани започнаха по-активно и в първите десетина минути изпълниха три корнера. Първата интересна ситуация бе чак в 20-ата минута, и то за гостите. След центриране отдясно Стелиян Добрев стреля с глава, но Господинов успя да улови. Пет минути по-късно Ромеш Ивей отдясно намери Ловре Кнежевич сам срещу вратаря, но хърватинът се забави и стражът улови.
В 38-та минута Фемия центрира отдясно, но защитник с глава успя да извади в корнер. След изпълнението му Ромеш Ивей от въздуха стреля над вратата. “Етър” поведе в самия край на полувремето. Хубава атака завърши с пас към Дани Младенов и опитният голмайстор с техничен удар насочи топката в далечния ъгъл за 1:0.
Втората част започна с положение за гостите – Личев центрира силно от ляво към главата на Венци Иванов, но топката мина над гредата. Влизането на Здравко Илиев сериозно оживи играта на домакините. В 57-та минута Ромеш Ивей отправи мощен удар, но също над гредата.
Съперникът изпусна чист гол в 61-та минута, когато Стелиян Добрев напредна съвсем сам, но Господинов изби, а добавката на Стивън Кирилов не уцели празната врата. “Етър” веднага реагира и удар на Дани Младенов бе избит от вратаря с крак, а шут на Апостолов от фаул мина опасно до гредата. “ЦСКА-1948” II пропусна да изравни в 75-ата минута – Господинов блестящо спаси удар от упор на Добрев. Малко преди края пък Апостолов пропусна да удвои резултата.
“Етър”: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Даниел Младенов (86 Христо Димитров), Ромеш Ивей, Кольо Станев (46 Здравко Илиев), Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Мартин Петков (70 Николай Янков), Николас Фемия, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов (68 Николай Дичев)