“Етър” надигра с 3:1 “Видима-Раковски”

Публикувано на пн, 3 Ное. 2014
312 четения

“Етър” би “Видима” с 3:1 в най-добрия си мач през есенния полусезон и направи сериозна заявка за битката в челото. Домакините развинтиха съперника и заслужиха след мача бурните аплодисменти на публиката.
Мачът започна с тотален щурм на етърци (в бели екипи в този двубой). Още в първата минута удар на Иван Петков с глава бе спасен от вратаря Тодоров. Буквално в следващата атака след опасно центриране на Николаев отдясно защитникът Тихомир Трифонов се размина с топката пред голлинията. Отново Трифонов можеше да открие, озовал се в чиста позиция, но ударът му срещна левия стълб.
Малшансът също преследваше гостите, които набързо направиха две принудителни смени. Вратарят Тодоров се контузи и бе заменен от Христов, а Мартин Симеонов бе сменен от Михайлов.
В 23-ата минута резултатът бе открит ­ стори го Нико Петров със страхотен удар в левия ъгъл за 1:0. Отново той малко след това можеше да удвои, но нов негов шут бе изваден от вратаря в корнер.
Надмощието на етърци продължи и в 36-ата минута Байдаков изпусна стопроцентов гол. Той бе изведен съвсем сам срещу вратаря, но вместо в опразнените два ъгъла стреля право в тялото му. Логичното се случи в 41-ата минута, когато Николаев бе задържан в пеналта от вратаря Христов и последва дузпа, която той реализира с майсторски удар в десния ъгъл ­ 2:0.
И след почивката натискът на “болярите” продължи. Калоян Ангелов с глава стреля опасно до гредата, а в 62-ата минута Димитър Байдаков също с глава след центриране от корнер вкара за 3:0.
В 68-ата минута реферът Румен Христов свири дузпа и за гостите за бутане на Стойчев в пеналта и Илиев намали на 3:1. До края голове не последваха и “Етър” се поздрави със заслужена победа.
“Етър”: Димитров, Стамен Ангелов, Цветан Петров, Тихомир Трифонов, Николов, Анев, Николай Петров (80 Ил. Трифонов), Калоян Ангелов, Николаев (90 Додуров), Петков (90 Георги Колев), Байдаков (Ивайло Петков, Додуров, Цонев, Георги Колев, Илко Трифонов, Узунов, Благовест Ангелов).