“Етър” изпусна реми срещу “Каспий”

Публикувано на пн, 27 ян. 2020
94 четения

Етърци допуснаха първата си загуба от подготовката, като отстъпиха с минималното 1:0 на казахстанския “Каспий” (Актау). Това бе третата проверка на “болярите” в Анталия.
“Виолетовите” имаха превес през почти целия мач, но пропуснаха куп положения. “Каспий” владеше инициативата само в първите минути, като в 10-ата стигна до гол за 1:0.
После етърци пренесоха играта пред противниковата врата, но пропуснаха няколко стопроцентови положения. От изгодна позиция не успяха да реализират Дино Мартинович, Милчо Ангелов, Божидар Кацаров… След почивката същото стори и Иван Стоянов. Малко преди края след заучено положение защитникът Александър Дюлгеров също можеше да вкара, но ударът му от 6-7 метра мина над гредата.
Така от четирите си мача от началото на подготовката “Етър” има две победи, едно реми и една загуба. Последният мач в Турция е на 30 януари срещу “Словачко” (Чехия).
“Етър” започна в състав: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Георги Купенов, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дино Мартинович, Божидар Кацаров, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Флорент Боджадж. През втората част влязоха Анатоли Господинов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Тони Иванов, Ерол Дост, Иван Стоянов, Иван Петков, Стелиян Добрев.