“Етър” би “Ботев” (Враца) с 2:1, изпусна още по-голяма победа

Публикувано на чт, 6 Дек. 2018
117 четения

Етърци продължиха с победния си ход на стадион “Ивайло”, като биха в пряк двубой за място в шестицата “Ботев” (Враца). “Виолетовите” изиграха много силно първо полувреме, в което имаха аванс от два гола, а можеха и да разгромят съперника. Още в 7-ата минута капитанът Сърмов пусна чудесен пас към Дани Младенов, който с удар в левия ъгъл откри – 1:0. На чудесно подготвения, но мокър от дъжда терен, домакините имаха превъзходство, но положенията през първата част не бяха много. Боджадж в 25-ата минута стреля с гръб към вратата, но топката мина покрай гредата.
В 41-ата минута Велко Батрович отправи силен шут отдалеч от фаул и принуди вратаря Костов да вади в корнер. След изпълнението му падна и второто попадение. При центрираната топка стражът не излезе добре и защитникът на етърци Венци Василев с глава удвои резултата.
Всичко в мача можеше да се реши в края на полувремето, когато Флорент Боджадж напредна съвсем сам срещу вратаря и накрая копна над него елегантно топката, но стражът с върха на пръстите си успя да спаси третия гол в мрежата си.
Втората част нямаше нищо общо с първата. Още в 49-ата минута Валери Божинов бе намерен в добра позиция и стреля в ъгъла – 2:1. Малко след това Батрович от “Етър” прати топката технично до гредата. Врачани останаха с човек по-малко в 52-ата минута, когато Венцислав Керчев влезе брутално в краката на Василев и получи директен червен картон.
Оттам-нататък обаче мачът стана двуостър, като етърци атакуваха непрекъснато, но редяха пропуск след пропуск, а “Ботев” дебнеше своите моменти да стигне до изравнително попадение. Остър шут на Батрович бе избит от вратаря Костов, после Никола Колев стреля опасно до гредата. За врачани в 80-ата минута Петър Атанасов принуди Христо Иванов да показва класата си.
До края “болярите” търсеха трети гол, но се скъсаха да пропускат. Първо Иван Стоянов остро центрира отдясно и бранител на гостите прати топката в собствената си греда. В 85-ата минута Иван Петков от чиста позиция с глава стреля над вратата, а малко преди края Никола Колев отправи пореден удар, уловен от Красимир Костов.
Макар и минимална, победата обаче бе повече от заслужена и прати “Етър” отново на седмото място с равни точки с шестия “Черно море”.
“Етър”: Хр. Иванов, Василев, Скерлев, Гълъбов, Д. Атанасов, Сърмов (30 Ивайлов), Н. Колев, Руменов (82 Петков), Батрович (63 Ив. Стоянов), Младенов, Боджадж.