“Етър” без допуснат гол вече 714 минути

Публикувано на ср, 29 сеп. 2021
127 четения

Уникална серия от вече 714 минути без допуснат гол в първенството и за купата – с това си постижение “Етър” постави абсолютен рекорд в историята си. Последният футболист, който е вкарвал попадение във “виолетовата” врата, е Методи Костов от “Миньор” от дузпа в 66-ата минута на мача от четвъртия кръг, завършил 2:2 в Перник.
Оттогава досега “Етър” изигра 7 мача срещу отбори от трите дивизии и никой не е разпечатвал вратата му.
26 септември Монтана – Етър 0:2
Принос за тази серия имат както вратарите Анатоли Господинов и Христо Иванов, така и всичките им съотборници пред тях. Мачовете без загуба пък станаха общо десет поредни, като в първенството етърци имат 5 поредни победи. Любопитното е, че миналия сезон “Етър” направи и най-дългата си серия и в елита, като записа в края на есенния полусезон 483 минути без допуснат гол.