“Етър-64” загуби реванша в Шумен, ще има трети мач във В. Търново

Публикувано на вт, 16 апр. 2019
63 четения

Хандбалистките на “Етър-64” загубиха реванша си в Шумен от едноименния тим в полуфиналите за шампионската титла. След като се бяха наложили в първия мач с 27:26, днес възпитаничките на треньорката Йонка Генчева отстъпиха в реванша с 27:22 (14:10).
В началото двата тима играха гол за гол. В 10-ата минута домакините успяха да поведат с два гола 6:4. Последваха грешки в тима на “Шумен”, а състезателките на “Етър-64” реализираха една от дадените им две последователни дузпи и разликата бе намалена до един гол. В следващите минути шуменки заиграха мобилизирано и успяха да дръпнат с четири гола и задържаха тази разлика до почивката – 14:10.
Драматично протече и второто полувреме. “Шумен” натрупа преднина от шест гола, която хандбалистките на “Етър-64” стопиха и в 50-ата минута резултатът бе 20:19. “Шумен” не позволи обрат в мача, успя да поведе с два гола и задържа този аванс до заключителните минути на мача – 23:21. Пет минути преди края на двубоя отборът от Велико Търново остана с човек по-малко на терена, допусна и грешки, от което “Шумен” се възползва и затвори мача при резултат 27:22.
Цифровото изражение няма значение, тъй като се играе до две победи от три мача. В момента “Етър-64” и “Шумен” са с по една победа, а решаващият трети мач ще се играе на 25 април (четвъртък) от 17:30 ч. в ДКС “Васил Левски”.
В другия полуфинал “Бъки” взе важен успех като гост над “Свиленград” с 28:26 (13:15) и на 21 април чака съперника за реванш у дома в Габрово.