“Етър-64” загуби дербито от “Бъки” с 27:22

Публикувано на вт, 29 ян. 2019
79 четения

Хандбалистките на “Етър-64” загубиха с 27:22 (15:8) дербито за първото място като гости на “Бъки” и останаха втори на 3 точки от габровския тим. Шампионките от “Бъки” изиграха силни 40 минути и колебливи заключителни 20. Водени от своя капитан и лидер Лидия Ковачева, домакините взеха комфортен аванс през първото полувреме, което завърши при резултат 15:8. В нападение реализираните голове можеха да бъдат и доста повече, ако не бяха традиционно силните изяви на етърската вратарка Деси Николова. Добрата игра на габровки продължи и в началните минути на втората част, за да се стигне до разлика от 12 гола в 40-та минута – 22:10.
След смените в габровския тим концентрацията в отбора се позагуби и “болярките” се възползваха, като нанизаха четири безответни попадения. В 47-ма минута заради схващане от игра излезе и лидерката на домакините Лидия Ковачева. Това също внесе смут в редиците на “Бъки”, а “виолетовите” усетиха момента, заиграха по-организирано в защита и с добре отработено взаимодействие между Деси Николова и опитната Соня Богданова на контраатака върнаха още пет бързи гола за 23:19.
Можеше да се стигне и до по-малка разлика, ако не бяха добрите намеси на влязлата след почивката на вратата Моника Христова. След 7 минутна “суша” Мадлен Тодорова реализира седемметров наказателен удар и спря серията на “Етър 64”. Размяна на попадения в последните 6 минути доведе до крайното 27:22 в полза на “Бъки”.
Мадлен Тодорова реализира 9 гола за успеха на домакините, а за “Етър 64” 10 гола наниза Данислава Петрова, 4 добави Соня Богданова.
“Изиграхме най-слабото си първо полувреме във всички звена от началото на първенството насам. Направихме много пропуски, в един момент преднината на съперника достигна 12 гола. След 40-ата минута обаче всичко се промени, момичетата се разиграха. Намалихме преднината до 4 гола, но точно тогава направихме три пропуска. Сега задължително трябва да бием “Свиленград” следващата седмица, за да си запазим второто място”, коментира клубният президент Атанас Атанасов.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Христова 3, Д. Асенова 2, С. Богданова 4, М. Йорданова 2, Д. Петрова 10, А. Симеонова (П. Кръстева 1).