“Етър-64” взе бронзовите медали за Купата на България

Публикувано на вт, 12 февр. 2019
226 четения

“Свиленград” за трети път през последните 4 години спря на полуфинал “Етър-64” и го лиши от Купата на България по хандбал при жените. “Амазонките от Юга” биха драматично етърки с 23:23 след продължения и отидоха на финал. Миналата година на същия етап те бяха спечелили над “Етър-64” с 29:26, а през 2016 г. пък се бяха наложили с 45:44 след дузпи. Само през 2017 г. “виолетовите” за последно спечелиха отличието, като биха на финала отново “Свиленград” с 21:16.
За втора поредна година “Етър-64” трябваше да се задоволи с бронзовите медали в турнира, след като победи “Ники спорт” (Сливница) с 33:27 (14:10) в мача за 3-4 място. Великотърновки стартираха срещата с четири безответни попадения и поддържаха аванс от 4-6 гола до почивката. През втората част авансът им достигна до 8 попадения и това даде възможност на Йонка Генчева да пусне в игра всички състезателки.
Най-резултатна за успеха беше Данислава Петрова с 10 гола, а пет пъти се разписа Соня Богданова.
Габровският “Бъки” е новият носител на Купата на България. Момичетата на Веселина Златева триумфираха с трофея след победа на финала над “Свиленград” в Свиленград с 32:22 (19:11).
Голмайстор на турнира стана Данислава Петрова от “Етър-64” с 19 гола. С приза най-добър вратар бе отличена Ивон Дюлгерова от “Бъки”, а за най-полезен състезател бе избрана Кристина Миланова от “Свиленград”. Най-добър защитник стана Габриела Георгиева от “Ники спорт”.