“Етър-64” разгроми “Бъки” в първия полуфинал

Публикувано на пн, 29 мар. 2021
144 четения

Хандбалистките на “Етър-64” постигнаха категорична победа в първия полуфинал за шампионската титла срещу “Бъки”. Те разбиха габровки с 34:25 (18:6), като можеха да постигнат и още по-изразителен резултат.
Етърки имаха превъзходство през целия мач, като водеха убедително. Силно пази на вратата Деси Николова, а повлия и завръщането на Кристияна Караманлиева. Най-резултатна в мача пък бе украинката Олександра Замишляк с 11 попадения. Началото бе убедително – 6:2 в 10-ата минута, а след още толкова резултатът бе вече 13:4. До почивката домакините направиха преднината си 12 гола – 18:6. През втората част шанс за игра получиха и по-младите, които също се отчетоха с голове. Десет минути преди края авансът стигна до внушителните 14 гола – 32:18, а до края габровки просто намалиха до по-почетното 34:25.
Победата е по-важна от резултата, който няма значение, тъй като се играе до два успеха от три мача. Вторият е на 5 април в Габрово, а ако там домакините спечелят, ще има трети мач във Велико Търново на 10 април.
В другия полуфинал водачът “Свиленград” не срещна проблеми срещу “Сливница” и спечели с 23:16.
“Етър-64”: Д. Николова, С. Богданова 4, М. Христова 2, Ол. Замишляк 11, М. Йорданова 4, Кр. Иванова 1, Ир. Иванова 2, Кр. Караманлиева 5, А. Захарова 1, Ст. Динева 1, Зл. Коева 1, Д. Стефанова, Кр. Цветанова, В. Иванова, В. Миладинова, П. Стоянова.