“Етър-64” разби пак “Бъки”, отива на финал за шампионската титла

Публикувано на ср, 7 апр. 2021
163 четения

Хандбалистките на “Етър-64” отиват на финал за шампионската титла на България. Това стана факт, след като те за втори път постигнаха убедителна победа над “Бъки”, този път в реванша в Габрово. След като бяха разбили съперника с 34:25 (18:6) в първия си мач във Велико Търново, възпитаничките на треньорката Йонка Генчева постигнаха втори убедителен успех – 32:24 (16:11) като гости в зала “Орловец”.
Дерби на практика нямаше, защото целият мач премина при пълна доминация на великотърновки. След ударно начало с 3:0, последвано от 4:3, дойдоха пет поредни попадения до 9:3, които дадоха комфортна преднина. До почивката играта продължи гол за гол и първото полувреме завърши при 16:11 за етърки.
За “Бъки” остана ролята на спаринг партньор и нещата не се промениха след почивката. С много силна игра във всички линии “болярките” продължиха да доминират. След 22:17 в 45-ата минута отново последва силна серия от 6 поредни гола, които доведоха до внушителната разлика от 11 гола – 28:17. Мачът се доиграваше, за да дойде финалната сирена при 32:24.
Най-резултатни бяха Олександра Замишляк със 7 попадения, Соня Богданова с 6 и Ирене Иванова с 5 гола.
Така след две безапелационни победи “Етър-64” отива на финал, където ще срещне “Свиленград”, който също категорично елиминира “Сливница”. А великотърновският тим е на път след известно прекъсване да направи един от най-силните си сезони, като към спечелената Купа на България може да добави и златните медали, и шампионската титла.
“Етър-64”: Десислава Николова, Анна Захарова 2, Олександра Замишляк 7, Соня Богданова 6, Миглена Христова 1, Мария Йорданова 4, Кристияна Караманлиева 2, Ирене Иванова 5, Кристина Иванова 2, Кристина Цветанова, Валерия Миладинова 2, Златина Коева, Даниела Стефанова, Веселина Иванова 1, Стилияна Динева, Полина Стоянова.