“Етър-64” обърна мача в Сливница

Публикувано на вт, 20 окт. 2020
67 четения

Втора поредна победа взеха хандбалистките на “Етър-64” в първенството на “А” група при жените. След успеха си у дома над шуменки, възпитаничките на треньорката Йонка Генчева се наложиха като гости с 36:28 над “Сливница”. Те обаче сториха това след почивката, като през първата част губеха с 16:14.
Първото полувреме бе далеч по-оспорвано и премина при минимален превес на домакините в резултата. След 1:1 в началото “Сливница” поведе и най-голямата му преднина бе в 8-мата минута за 6:2. “Виолетовите” изравниха и дори поведоха с 8:9, но получиха три поредни гола, а съперникът удържа аванса си до почивката – 16:14.
През втората част “Етър-64” бе доминиращият отбор и бързо обърна резултата. Шест минути след началото бе вече 18:20, преднината продължи да расте и в 48-мата минута бе 25:29. Пет минути преди края етърки водеха убедително с 28:33 и с нови три поредни гола взеха убедителната победа.
Три отбора имат пълен актив от по 4 точки, като головата разлика подрежда първи “Бъки”, втори “Етър-64” и трети “Свиленград”.
В следващия кръг е и голямото дерби – на 31 октомври (събота) от 17:00 ч. в ДКС “Васил Левски” етърки приемат шампионките от “Бъки” (Габрово).