“Етър-64” на полуфинал за купата след убедително 34:26 над “Сливница”

Публикувано на вт, 17 Дек. 2019
106 четения

Хандбалистките на “Етър-64” се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като в последния си за календарната година мач надделяха в четвъртфинал от надпреварата над ХК “Сливница”. Победата с 34:26 (14:10) бе най-малкото, което можеха да вземат “болярките”.
Гостенките от Сливница успеха да направят по-равностойно първо полувреме, но след почивката рухнаха. Мачът тръгна с 3:0 за домакините, последва 7:3, след което до края на първата част разликата варираше от три до един гол. В 20-ата минута тя бе само едно попадение – 8:7. Тук ключови спасявания направи вратарката Деси Николова. “Виолетовите” реагираха, като вдигнаха темпото и почивката дойде при 14:10.
“Етър-64” продължи да увеличава аванса си през втората част и при 24:15 в 44-ата минута треньорката Йонка Генчева започна да пуска резервите. Девойките влязоха уверено в мача и запазиха аванса на етърки, който в един момент стана десет попадания. Отлично се включиха Веселина Иванова, отбелязала 5 гола, Златина Колева и Даниела Стефанова. Най-резултатна в срещата бе Анита Иванова от “Сливница”, отбелязала 12 гола, а за етърки Маги Христова е с 9, а Мария Йорданова със 7.
“Виолетовите” на полуфинала ще срещнат “Шумен-98”, който отстрани като гост “Спартак” (Плевен) с 21:17. Мачът е на 7 март, а финалът за купата – на 8 март. В другия полуфинал двойката е “Бъки” (Габрово) – “Свиленград”. Етърки ще продължат да тренират до 19 декември, след което ще почиват до първите дни на януари. Сезонът им се подновява с домакинство на 25 януари срещу “Поморие”.
“Етър-64”: Д. Николова, Христова 9, Симеонова 1, Богданова 3, Захарова, Йорданова 7, Д. Петрова 5 (Караманлиева 2, Иванова 5, Коева 1, Стефанова 1, Стоянова, Цветанова).