„Етър-64“ ликува с Купата на България! Болярките – невероятни!

Публикувано на нд, 12 мар. 2023
501 четения

Изключителен успех за хандбалистките на „Етър-64“! Великотърновки спечелиха Купата на България при жените, като на финала в Сливница биха досегашния носител на отличието и шампион на страната ХК „Бяла“  с 26:24 (15:10).

Двата най-силни отбора у нас стигнаха до финала, след като на полуфиналите елиминираха съответно „Сливница“ с 29:28 (14:12) и „Свиленград“ с 37:28 (16:15). Непобедимият досега, финансово подсигурен и пълен с чужденки „Бяла“ обаче капитулира пред „болярките“.

Още през първата част етърки дадоха заявка, че ще спечелят този мач. Тимът на Атанас Атанасов водеше в резултата с един-два гола, като след 24-ата минута започна да увеличава преднината си. След силни минути в края на полувремето тя стигна дори 6 гола – 15:9, а почивката дойде при 15:10. Вратарката Десислава Николова пази феноменално, а атаките на великотърновки бяха убийствени.

Втората част продължи по същия начин, като в 40-ата минута преднината бе 18:13. “Бяла” обаче не се предаде и върна интригата, като в 53-ата минута намали до 22:20. До края етърки удържаха водачеството и финишираха с 26:24, а след последната сирена ликуваха заслужено! И се хванаха насред Сливница на “болярско хоро”!

Десислава Николова бе избрана заслужено за Играч на мача.

Така „Етър-64“ спечели 15-ата си Купа на България, с което е абсолютен рекордьор в историята на женския хандбал у нас по завоювани отличия. Първото бе през далечната 1997 г. под ръководството на Йордан Маров, следващите 13 дойдоха при треньорката Йонка Генчева, а днешното 15-о – под ръководството на екипа Атанас Атанасов и Миглена Христова.