“Етър-2” загуби с 2:3 от “Павликени”

Публикувано на пн, 7 Ное. 2022
110 четения

Дублиращият отбор на “Етър” отстъпи драматично с 2:3 на “Павликени” в оспорван мач, белязан с две дузпи за гостите и два червени картона. С хеттрик за павликенчани се отличи Стефан Гинчев, а младите “боляри” могат да се сърдят само на себе си, че пропуснаха да вземат точки.
Гостите поведоха още в 10-ата минута, когато след атака на Ивайло Маринов отляво Стефан Гинчев с едно докосване прати топката в мрежата – 0:1. В 32-та минута отново Гинчев бе съборен от Ивалин Петков в пеналта и сам реализира отсъдената дузпа за 0:2. Нов удар на Гинчев с глава бе избит от опитния страж Иван Георгиев.
После обаче етърци натиснаха и създадоха куп положения. В 40-ата минута след центриране отдясно Златин Боянов с глава стреля до гредата, а след това Ивелин Иванов от фаул също би над напречната греда. Минута преди почивката все пак гол падна – след центриране Ивалин Петков с глава върна интригата за 1:2. Втората част започна с нови пропуски. След пас на Гугучков пак Златин Боянов би край вратата, а удар на Ивелин Иванов с глава бе изваден от вратаря.
Драмата започна след 70-ата минута – Гугучков се откъсна сам към вратата и Георги Христов го събори, за което получи червен картон. От прекия свободен удар Атанас Атанасов стреля силно, но до гредата. Само след 6 минути обаче се стигна до червен картон и за етърци. Ивалин Петков, който вече висеше с картон, направи необмислен фаул в центъра и също пое към съблекалните.
Въпреки това “Етър” изравни. В 80-ата минута Атанасов центрира отдясно и Александър Гугучков с глава прати топката в гредата и оттам в мрежата – 2:2. “Виолетовите” натиснаха в търсене на победен гол, но се оголиха в защита и в 83-та минута изпуснаха Гинчев, който напредна и бе съборен в наказателното поле от Денислав Георгиев. Последва втора дузпа за павликенчани и въпреки че Иван Георгиев хвана ъгъла, силният удар на Стефан Гинчев донесе победното попадение за гостите. В самия край на добавеното време “Етър” пак можеше да изравни, но от отлична позиция ударът на Гугучков отиде в аут.
“Етър”: Иван Георгиев, Александър Краев, Атанас Атанасов, Васко Първанов, Димитър Колев, Златин Боянов, Ивалин Петков, Исмаил Ибрямов, Ивелин Иванов, Росен Върбишки, Траян Димитров (Александър Гугучков, Александър Плешков, Георги Иванов, Денислав Георгиев, Пресиян Петков).
“Павликени”: Никола Василев, Калоян Калчев, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Даниел Йорданов, Мартин Ширтев, Христо Марков, Тодор Чирпанов, Йордан Йорданов, Стефан Гинчев.