“Етър-2” падна минимално в Мездра, изпусна реми

Публикувано на пн, 5 окт. 2020
187 четения

Дублиращият отбор на “Етър” записа минимална загуба с 1:0 при гостуването си на “Локомотив” (Мездра). Първата част бе съвсем равностойна, като етърци дори владееха повече топката. Единственият гол падна в 37-та минута. Лионел Матадос донесе трите точки, като насочи с крак в мрежата центрирана отдясно топка за 1:0. Освен попадението, възможност имаше и Милен Василев, докато “виолетовите” имаха три ситуации за гол.
През втората част домакините се измориха и “Етър” имаше превес. На два пъти етърци можеха да изравнят – първо след центриране отляво вратарят изби топката и Димитър Байдаков не успя да довкара. После Борислав Марков намери Джихат Кямил, той пусна към Динев, който центрира в пеналта и Байдаков падна, като претендираше за дузпа. “Болярите” отправиха и далечни удари, но не успяха да стигнат до изравняване. В неделя на етърци от 16 ч. им предстои домакинство на “Пещера” (Галата).
“Етър-2”: Иван Георгиев, Борислав Марков, Десислав Пенев, Димитър Байдаков, Димитър Цонев, Кристиян Иванов, Кристиян Кънчев, Стивън Манолов, Калоян Митев, Юлиян Райков, Христо Марков.