“Етър-2” обърна “Локомотив” (Дряново) в мач с драма и инфарктен край

Публикувано на вт, 15 сеп. 2020
157 четения

Победа с 3:2 грабна дублиращият тим на “Етър” срещу дряновското “Локо” в инфарктен мач с победен гол в 93-та минута. Двата отбора направиха оспорвана битка с различни периоди на надмощие, завършила и с нерви след края на мача. Половината отбор на гостите бе от бивши етърци – Емил Копаранов, Тодор Чирпанов, Иван Христов, Георги Колев, Явор Генчев…
Дряновци имаха подчертан превес преди почивката. Още в 9-ата минута Момчил Савов стреля опасно, но Иван Георгиев извади в корнер. Явор Генчев се отличи с опасни удари, при които или вратарят ловеше, или топката профучаваше покрай гредите. В 28-та минута пък Чирпанов отново принуди Георгиев да вади в корнер.
Гостите логично поведоха в 39-ата минута, когато капитанът Константин Йорданов овладя топката и с хубав удар вкара за 0:1. Етърци обаче веднага реагираха и изравниха буквално след центъра. Юлиян Райков проби отдясно и намери Стивън Манолов, който с неспасяем удар направи 1:1.
Второто полувреме започна със силен натиск на “виолетовите”. Христо Марков центрира отдясно, но двама се разминаха пред вратата с топката. После пък Байдаков стреля отдалеч, но Иван Христов извади в корнер. Атаките обаче дадоха резултат – в 52-та минута Христо Марков центрира отдясно и отново Стивън Манолов на празна врата засече топката – 2:1.
“Локо” (Др) реагира незабавно и пренесе трайно играта в полето на етърци. Силен диагонален удар на Тихомир Трифонов принуди вратаря Георгиев да избива в корнер. После пък Георги Колев отправи изстрел, спасен отново от стража на етърци.
“Виолетовите” можеха да решат мача в 77-та минута, когато Антониян Харалампиев насочи топката в опразнената врата, но защитник притича и я изчисти от голлинията.
Драмата дойде в последните минути, когато на терена вреше и кипеше. В 83-та минута реферът отсъди дузпа за гостите за игра с ръка и Емил Копаранов с прецизен удар я вкара за 2:2. Куп неща обаче се случиха в дадените 4 минути добавено време. Дряновци отбелязаха гол, който бе отменен заради вдигнат флаг за засада. В следващата минута обаче при контра на “Етър” Кристиян Кънчев от чиста позиция можеше да вкара, но вратарят на гостите спаси. В 93-та минута нова атака отдясно доведе до разбъркване, при което именно Кристиян Кънчев насочи топката в мрежата – 3:2, и попадна в прегръдките на съотборниците си.
И това не бе всичко в – 94-та минута Димитър Байдаков се откъсна сам срещу вратаря и бе повален отзад от Рачо Иванов, който получи червен картон, а след последния сигнал гостите скочиха с претенции към реферите, изнервени от загубата.
На 16 септември, сряда, от 17 ч. етърци приемат в отложен мач “Левски-2007”, а в неделя им предстои трудно гостуване на “Вихър” (Славяново).
“Етър-2”: Иван Георгиев, Юлиян Райков (70 Емил Спасов), Димитър Цонев, Велизар Тонков, Калоян Митев, Десислав Пенев, Борислав Марков, Кристиян Иванов (46 Антониян Харалампиев), Христо Марков (64 Кристиян Кънчев), Димитър Байдаков, Стивън Манолов (87 Марио Балъков).