“Делфините” (Вн) спечелиха Коледния турнир на “Болярчета”

Публикувано на вт, 10 Дек. 2019
91 четения

Варненските “Делфини” спечелиха тазгодишното издание на Коледния турнир, организиран от СК “Болярчета”. 12 отбора от цялата страна събра надпреварата за млади футболисти, родени 2011 г.
До финала стигнаха първият отбор на “Болярчета” и “Делфините”, които спечелиха всичките си мачове в предварителните групи. Варненци имаха надмощие във финалната среща в ДКС “Васил Левски” и вкараха по три гола през двете полувремена. В оставащите минути “Болярчета” натиснаха здраво и нанесоха куп удари, спасени от вратаря им, в това число и няколко удара с глава на игралата отлично Моника Бориславова. Единственият гол за домакините обаче бе много красив и вдигна трибуните – вратарят на “Болярчета” стреля от своята врата и прехвърли стража на гостите за крайното 6:1.
Мачът за 3-4 място между “Звездичка” (Бургас) и ДФЮК – Габрово, завърши наравно 2:2, но при дузпите бургазлии биха с 5:4. За 5-6 място “Атлетик” (Несебър) би “Шампион” (Стара Загора), за 7-8 място “Болярчета-2” надиграха “Севлиево”, за 9-10 ДЮФК – Габрово, би “Ботев” (Дебелец), а за 11-12 място “Локомотив” (ГО) би “Ника” (Сливен).
Настроението на публиката преди и след финала подгряваха танцьорите на Танцова школа “Рали”, както и изпълненията на Теодора Стоянова и Гергана Стоянова. Купи имаше за първите три отбора, медали, грамоти и подаръци – за всеки участник. Отличията връчваха управителят на ОП “Спортни имоти и прояви” Петко Павлов и общинският съветник Георги Недев.
За най-добър вратар бе обявен Стефан Мерхарр от “Звездичка”, за най-добър защитник – Моника Бориславова от “Болярчета”, голмайстор стана Даниел Иванов от “Делфините”, а най-добър играч – Калин Дъров от “Болярчета”. Следващия уикенд е Коледният турнир за родени през 2012 г.