“Б” регионална група: “Алекс ОК” нанесе тежка загуба на “Победа” (Кесарево) като гост

Публикувано на ср, 10 апр. 2013
793 четения

Тимът на “Победа” (Кесарево) записа загуба, и то с тежкото 1:7 от водача в “Б” регионалната група “Алекс ОК” (Шемшево). Това обаче бе най-малкото, с което се отърваха домакините. Вратарят им Йордан Петров извади доста удари и независимо че пусна седем гола, успя да предотврати двуцифрена загуба за тима си. Александър Апостолов вкара първите две попадения за гостите в 8-ата и 17-ата минути със самостоятелни пробиви. После Минко Лесидренски доведе нещата до 0:3 по идентичен начин. Последваха попадения на Димо Денев и отново на Апостолов, а за домакините Галин Стефанов върна едно и паузата дойде при 1:5.
След нея в състава на алексите бяха направени доста промени, но това не им попречи да създадат още куп голови ситуации и да реализират две от тях, въпреки усилията на Петров да опази мрежата си от нови попадения. Точни бяха Светослав Гърков и Георги Георгиев.
Мачът във Вардим продължи 13 мин.
Скандалът на кръга бе във Вардим, където мачът между местния “Дунав” и “Юнак” (Мерданя) продължи точно 13 минути, преди гостите да си тръгнат… Двата отбора имаха стари сметки още от есента и напрежението преди двубоя бе очевидно. Според докладите на длъжностните лица още преди мача лекарят на домакините Асен Асенов, който на практика е ръководител на клуба, сипел закани към гостите от Мерданя. В 13-ата минута Борислав Кръстев изведе напред домакините от “Дунав” (Вардим). Веднага след гола според доклада на рефера Велизар Генчев лекарят Асен Асенов започнал да псува агитката на гостите и ги приканил емоционално да си тръгват. Човек от публиката на Мерданя наистина станал и извадил отбора от терена, като гостуващият тим си тръгнал без каквито и да е по-сериозни разправии.
Така мачът бе прекратен при 1:0 в 13-ата минута и съгласно правилника на домакините е присъдена служебна победа с 4:0.
Още резултати: Масларево – Константин 2:2, Самоводене – Д. Оряховица 1:2, Поликраище – Димча 3:1, Обединение – Бутово 4:8.