“Браун тим” с осем призови места от националния крос “По стъпките на Левски”

Публикувано на пн, 22 февр. 2021
199 четения

Национален крос “По стъпките на Левски” се проведе за 13-и пореден път. Стартът беше даден пред паметната плоча, намираща се на мястото на хана на Васил Спасов, в който през 1871 г. Васил Левски основава Троянския революционен комитет. Финалът беше пред входа на Троянския манастир, където игуменът и братята обикновено разказват за Левски и участието на монасите в революционния комитет. Там се проведе и награждаването на победителите от кроса.
В състезанието бяха включени 3 основни дистанции – 3 км, 8 км и 12 км за деца, юноши, мъже и жени. В трикилометровата дистанция от “Браун тим” 3-то място зае Ивайла Момъкова при децата, а Румяна Цанова и Иван Цанов са първи при мъже и жени. В тази дистанция добре се представиха и неините съотборници Константин Савов и Цветомир Бенсков. В кат. мъже и жени на 8 км гооноряховчанинът Павлин Димитров защити титлата си от преди 2 години, като отново финишира първи във възрастова група мъже над 35 г., а неговият съотборник Йордан Димитров от Долна Оряховица финишира трети. На същата дистанция, но при жените, Магдалена Гатева зае второ място, а Деян Савов и Гергана Терзиева са трети при юноши и девойки до 20 г. В най-дългата 12 км дистанция Валерия Димитрова финишира първа, а Милен Ковачков – трети. Отлично се представиха и техните съотборници Илия Бончев, Венцислав Трифонов, Никола Момъков, Милена Савова, Теодора Табакова, Ива Заркова и Валентина Терзиева.