“Алекс ОК” и “Гигант” (Белене) си вкараха шест гола в контрола

Публикувано на вт, 30 юли 2013
311 четения

Загуба с 4:2 претърпя отборът на “Алекс ОК” при домакинството си на “Гигант” (Белене) в контролната среща в Шемшево. Домакините играха добре, но грешки при изнасянето на топката им доведоха до много положения пред тяхната врата. В началото вратарят на “алексите” Румен Русев на два пъти изпревари крилото на гостите Габриел Томов и изчисти топката пред него. В 17- ата минута Танер Халилов се пребори с бранителите от Белене и намери Илиян Димитров, който вкара за 1:0. Единадесет минути по- късно бранител загуби топката, тя стигна до Тихомир Ченешков и юношата на ЦСКА изравни 1:1. През първото полувреме силен шут на Иван Киряков срещна напречната греда и резултатът остана непроменен. След почивката домакините опитаха натиск, а третодивизионният тим на “Гигант” заигра на контри и това му донесе успех. Йордан Йорданов отрази удари на Ченешков, но в 65-ата минута Светлин Перников го простреля за 1:2. В 70-ата Ченешков отново тръгна мощно при контра и би по диагонала за 1:3.
При този негативен развой треньорът на алексите Тодор Василев пусна свежи нападатели и действията се пренесоха трайно в половината на гостите. Светльо Станчев опита атрактивна ножица, а вратарят на “Гигант” отрази удари, отправени от него и Иван Иванов. Десет минути преди последния съдийски сигнал Станчев намали на 2:3. Последва обаче грешка в отбрана, Габриел Томов проби и оформи крайният резултат с попадение за 2:4.
“Алекс ОК”: Русев, Стоянов, Нотев, Марчев, Райков, Петров, Киряков, Григоров, Ил. Димитров, Халилов, Тодоров (Йорданов, Борисов, В. Димитров, Николов, Митев, Отчев, Иванов, Станчев).