“Алекс ОК” би с 4:1 “Павликени”

Публикувано на пт, 26 юли 2013
493 четения

Отборът на “Алекс ОК” (Шемшево).

Успех с 4:1 взе “АлексОК” във втората си контролна среща срещу новака във “В” група ОФК “Павликени”. На стадиона в Шемшево бе и кметът на Павликени инж. Емануил Манолов, който възроди футбола в града след встъпването си в длъжност.
Още в 4-ата минута Иван Киряков бе изпуснат от защитата и от движение прати топката зад Генчо Стефанов за 1:0. Последваха хубави удари на Петьо Андреев, Петър Петров и Петър Григоров и ново опасно влизане на Киряков.
Павликенци обаче не се предадоха и на свой ред създадоха положения. Ивайло Иванов се откъсна, но се забави да стреля и върналият се Пламен Панайотов го блокира. Стилиян Ванев пък се освободи в наказателното поле, но Йордан Йорданов отрази удара му от три метра.
Втората част тръгна с нов пропуск на Ивайло Иванов, чиито изстрел по диагонала мина на сантиметри от страничния стълб и до изравняване не се стигна. При ответната атака пък Светослав Станчев излезе сам срещу пазилия след почивката за гостите Румен Русев, който спаси. В 55-ата минута обаче защитник сгреши при изнасянето на топката и Танер Халилов покачи на 2:0. В 80-ата минута реферът Стоян Денев пусна хубав авантаж и резервата на алексите Иван Иванов вкара за 3:1.
Още в следващата атака Станчев центрира към Петър Гр. Петров и разликата набъбна на 4:0. След подновяването на играта Иван Иванов си заработи безсмислен втори жълт и съответно червен картон и замина предсрочно под душа. Шест минути преди края на срещата Ивайло Иванов бе съборен в пеналта и сам реализира отсъдената дузпа за 4:1.
“Алекс ОК”: Йорданов, Петков, Панайотов, Стоянов, Георгиев, П. Н. Петров, П. Гр. Петров, Киряков, Андреев, Николов, Димитров (Райков, Тодоров, Иванов, Русев, Халилов, Борисов, Станчев).
“Павликени”: Стефанов, Горанов, Гецов, Керезов, Ив. Стефанов, Шипкалиев, Ст. Ванев, Кръстев, Петров, Анев, Ив. Иванов (Русев, Ст. Стефанов, Николаев, Велков).