“Академик” (Свищов) с първа победа, удари с 2:0 дряновския “Локомотив”

Публикувано на вт, 12 мар. 2019
216 четения

Свищовският “Академик” спечели първата си победа в официален мач под ръководството на новия си старши треньор Стефан Трайков. “Студентите” надиграха у дома с 2:0 дряновския “Локомотив” в мач от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Успехът изведе тима на шестото място във временното класиране.
Наставникът Стефан Трайков отново облече състезателния екип и игра пълни 90 минути, като заедно с опитния защитник Пламен Ангелов координираха нещата отвътре. И двата гола за успеха наниза младият талант на свищовския отбор Сонер Хюсеин. Двубоят се очакваше с интерес, тъй като в контролите локомотивци бяха победили с 3:0 и идваха със самочувствие от този успех.
“Студентите” имаха териториален превес, но рядко стигаха до чисти голови опасности пред дряновската врата. Гостите пък се бранеха организирано и търсеха своите възможности. В 27-ата минута “Академик” все пак поведе в резултата. След центриране от фланга Сонер Хюсеин засече топката с глава в мрежата на противника – 1:0. Ситуацията за “Локомотив” (Дряново) се усложни още повече, след като в 75-ата минута Момчил Савов блъсна грубо с ръце противник и получи директен червен картон, оставяйки отбора си в намален състав.
Резултатът се запази чак до 87-ата минута, когато отбраната на гостите допусна груба грешка, Константин Иванов овладя топката и изведе Сонер Хюсеин сам срещу вратаря на гостите. Последва точен удар, който реши мача за крайното 2:0.
В сряда свищовският тим може още повече да скъси разстоянието до челната петица, ако спечели и домакинството си срещу “Янтра” (Полски Тръмбеш) в отложения първи пролетен кръг.