“Академик” (Св) – “Локо” (ГО) 0:3 в контрола

Публикувано на пн, 3 февр. 2020
71 четения

Горнооряховци взеха класическа победа в учебната игра на терена на Стопанска академия в Свищов. Милчо Сирмов започна този мач с доста осакатен състав без вратаря Ивайло Василев, без Трифонов, Пехливанов, Янев, Вачев, Славков и Райчев. “Железничарите” тестваха на поста централен защитник Величко Величков – Крауча, който е от Тополовград, но има богата кариера в “Ботев” (Пд), “Сливен”, азербайджанския “Габала”, “Любимец”, “Славия” (София), “Нефтохимик” (Бургас). После играе и на Малдивите за “Ню Радииънт” и “Виктори”, а в Г. Оряховица идва от “Оборище”. Величков остави добри впечатления и най-вероятно ще бъде привлечен.
Още в 8-та минута Янислав Цачев отбеляза красиво попадение за 0:1. Последваха пропуски на Юруков, Христов, Чалъков и на Цачев. “Студентите” имаха няколко удара към Вълков, но той се справи на ниво. В 48-та минута Юруков обаче удвои, а в средата на втората част Деян Христов от пряк свободен удар вкара за 0:3. Следващата проверка на “Локомотив” е на “Тича” срещу елитния “Черно море”.
“Академик”: Кристиян Николов, Пламен Иванов, Ганев, Ангелов, Пендов, Тодоров, Кристиан Аначков, Петков, Петров, Батов, К. Иванов.
“Локомотив”: Вълков (Стефанов), Величков Борисов (Лозков), Иванов, Кузманов (Бончев), Какамъков (Колев), Чалъков, Цачев, Юруков, Рамадан (Чакалов), Христов.