“Академик” (Св) удари с 4:2 в зрелищен мач

Публикувано на вт, 1 сеп. 2020
97 четения

В зрелищен мача с 6 гола свищовският “Академик” удари с 4:2 новака “Пещера” (Галата). Младият отбор на “студентите” се отчете с четири гола, два удара в гредите, незачетено попадение и още няколко пропуска.
“Академик” поведе в 20-ата минута с гол на Сонер Хюсеин след пробив отдясно на Георги Йорданов. Няколко минути по-късно Атанас Георгиев от гостите изравни, а в ответната си атака домакините пропуснаха отлична възможност да поведат отново, но ударът на Преслав Антонов срещна напречната греда. В 30-ата минута късметът отново не бе на страната на Антонов, след като негов гол бе отменен заради засада.
Второто полувреме започна отлично за “Академик” – в 48-ата минута след центриране отляво на Пламен Ангелов, Сонер Хюсеин с глава вкара второто си попадение – 2:1. В 70-ата минута играч на гостите се откъсна сам срещу вратаря, бе фаулиран и главният съдия Михаел Павлов отсъди 11-метров наказателен удар. Атанас Георгиев от гостите беше точен и върна паритета в двубоя – 2:2. Минути преди това Преслав Антонов пропусна да покачи, като негов удар отново срещна гредата.
15 минути преди края домакините също получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Хюсеин. Тя бе реализирана от Иван Ганев. В 83-ата минута диагонален удар на Преслав Антонов окончателно реши мача – 4:2.
“Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов (Преслав Петков), Веселин Габров (Кристиан Аначков), Валентин Антонов, Момчил Тодоров, Mартин Колев, Радослав Батов, Преслав Антонов, Сонер Хюсеин (Ивайло Данаилов).