“Академик” счупи каръка и би след 6 загуби

Публикувано на вт, 27 окт. 2020
93 четения

“Академик”(Свищов) най-сетне успя да развали прокобата при гостуванията си през този сезон и след серия от загуби грабна победа с 1:0 при гостуването си на “Левски-2007”. Голът, решил срещата, падна в началото на второто полувреме с автор Преслав Антонов. При центрирана топка Антонов, падайки назад, засече топката и с добър удар я прати във вратата на домакините – 0:1.
През първото полувреме единственият добър шанс се откри пред бившия играч на “студентите” Евгени Систов, но вратарят Виктор Владимиров се намеси умело. След почивката домакините натиснаха и отново Систов можеше да вкара, но ударът му срещна десния страничен стълб. Друг бивш играч на “Академик” – Кристиян Иванов, също нямаше късмет в самия край на мача, като този път улучи лявата греда.
След победата в Левски, дошла след шест поредни загуби, “студентите” задминаха “Първа атомна” в класирането и вече се намират на 15-а позиция. В сряда те ще гостуват на “Дреновец” в отложен мач от петия кръг, а в неделя приемат “Трявна”.