“Академик” срази “Ботев” с 5:0 и е в тройката

Публикувано на вт, 4 Ное. 2014
174 четения

Свищовлии взеха изразителна победа с 5:0 като домакини на “Ботев” (Луковит), като успехът им позволи да изпреварят “Етър” за третото място в класирането. Началото бе равностойно, но още в 9-ата минута Десислав Русев надлъга отбраната на гостите и откри резултата – 1:0. Много бързо падна и вторият гол, който реши мача. В 15-ата Русев разигра топката с Тодор Тодоров около точката за изпълнение на наказателни удари, но защитник я изби с шпагат. Топката обаче попадна право в краката на Велислав Денчев, който със силен удар я изпрати в мрежата за 2:0.
Луковитчани съвсем рухнаха и до почивката получиха и трети гол. Това стана в 35-ата минута, когато бранител изби топката с глава, Десислав Русев я посрещна на трийсетина метра от вратата и директно от въздуха я заби под сглобката – 3:0. “Академик” имаше и още възможности, като пропуски направиха Русев и Тодор Тодоров, а Мартин Методиев от линията на вратарското поле стреля край рамката.
През втората част “студентите” заложиха на по-продължителни разигравания и светкавични контри. Тази тактика също им донесе успех, тъй като и двете попадения паднаха по този начин.
Кристиян Тафраджийски в 60-ата минута бе изведен сам и покачи на 4:0. Петия гол изработи младият Лилян Маринов, който проби и центрира, а Тафраджийски с плонж засече топката в мрежата.
“Резултатът от мача не отговаря напълно на показаното, тъй като гостите също имаха положения, удариха греда, вратарят ни Пантев се намеси 2-3 пъти добре. По-важното обаче е, че играем без напрежение, защото не сме си поставяли някакви цели. Искаме да изградим отбор, който да радва хората”, заяви наставникът на “студентите” Боби Борисов.
“Академик”: Пантев, Ганев, Ангелов, Л. Младенов, Денчев, Кр. Каравелов (81 Д. Каравелов), Ив. Тодоров, Тафраджийски, Методиев (53 Л. Маринов), Т. Тодоров (71 Колев).