“Академик” със слаб мач и тежка загуба

Публикувано на вт, 11 авг. 2020
137 четения

Тежка загуба претърпя свищовският “Академик” като гост на “Вихър” (Славяново) с 4:1. Още в 9-ата минута след центриране от фаул Йоан Петков бе оставен непокрит от защитата и вкара за 1:0. В средата на първата част Иван Иванов удвои резултата сред поредната грешка в отбраната, въпреки наличието на опитни играчи като Иван Ганев и Пламен Ангелов. Домакините пропуснаха и трети гол, като топката срещна напречната греда.
В 38-мата минута се контузи Преслав Антонов и бе заменен от Ивайло Данаилов, което съвсем сломи “студентите”. Все пак Радослав Батов можеше да намали, но ударът му бе блокиран. Вместо това при поредната контра Иван Иванов покачи на 3:0. Чак в последните минути двата тима си размениха по един гол. От дузпа за нарушение срещу него Преслав Петков вкара почетно попадение за 3:1, но в ответната атака Йоан Петков след поредна грешка на гостите оформи крайното 4:1.
“Академик”: Виктор Владимиров, Пламен Ангелов, Иван Ганев, Милен Петров, Георги Йорданов, Момчил Тодоров, Валентин Антонов, Преслав Петков, Мартин Колев, Радослав Батов, Преслав Антонов.