“Академик” с десета загуба за сезона

Публикувано на вт, 26 окт. 2021
64 четения

Десета загуба в досегашните си 12 мача записа свищовският “Академик”. “Студентите” отстъпиха с 2:1 при гостуването си на “Дреновец”.
Домакините започнаха отлично, като още в началните секунди дръпнаха с гол. Вкара го Християн Илиев след пас на Любомир Веселов. Последният можеше да се разпише още при следващата атака. Той пропусна да вкара още два пъти, а веднъж и капитанът Александър Веселинов.
В 39-ата минута Димитър Костадинов изравни с шут от 25 метра – 1:1. След почивката отлични намеси имаше Виктор Владимиров. Стражът на “студентите” спаси удари на Людмил Иванов, резервите Денил Селимински и Пламен Ненов. Последният обаче в 71-та минута центрира и Янек Кирилов със странична ножица донесе победата на Дреновец с 2:1
“Академик”: Виктор Владимиров, Симеон Бойчев, Стефан Трайков, Пламен Ангелов, Марин Пендов, Георги Гечев, Димитър Велизаров, Николай Димитров, Пламен Павлов, Пресиян Петков, Димитър Костадинов.