“Академик” не успя да спре “Спартак” (Пл)

Публикувано на пн, 23 авг. 2021
55 четения

Свищовският “Академик” загуби с 0:2 у дома от “Спартак” (Плевен). Гостите вкараха по едно попадение през двете полувремена, дело на бившия нападател на “студентите” Преслав Антонов. Първата част бе изцяло за плевенчани, които имаха тотален превес и създадоха поне 3-4 чисти положения. В 29-ата минута при едно изнасяне на топката свищовската защита я загуби, последва атака отдясно, която Преслав Антонов завърши с красив гол, дошъл след неспасяем удар под сглобката за 0:1.
След почивката “Академик” се опита да изравни играта, а ситуациите пред вратите вече не бяха много. Точно тогава обаче в 68-ата минута последва груба грешка на вратаря Виктор Владимиров, която остави Преслав Антонов на празна врата и той окончателно реши мача – 0:2. До края Димитър Костадинов от домакините нацели гредата, но промяна така и не настъпи до края.