Успехи за гимнастичките на КХГ “Етър”

Публикувано на чт, 15 юли 2021
73 четения

КХГ “Етър” участва с 58 състезателки в държавното първенство – гимнастрада, проведено в Шумен. Шампионатът на страната събра над 700 гимнастички. Във възрастовата група от 5 до 8 г. с танц “Водно колело” възпитаничките на Галина Ганчева заеха първо място. При 8-9-годишните с танца “Тикита” избраничките на Данислава Начева са сребърни медалистки. Гимнастичките на “Етър” на възраст 10-14 години, водени от Ивалина Трифонова, се класираха на трето място с танца “Японски момичета”.
Танцово студио “Динамик” се включи в състезанието от името на КХГ “Етър” и зае второ място с танца “Космически хаос”, подготвен от Валентина Караиванова. Отборът на майките на гимнастичките от клуба, подкрепен от още дами от старата столица, спечели шампионската титла.
В състава на “Страхотните” блестяха Наталия Владимирова, Здравка Минчева, Галина Ганчева, Ивалина Трифонова, Валентина Караиванова, Ивелина Каланова-Пъшева, Мариела Тодорова, Ива Стойчева, Румяна Рачева, Росица Желязкова.