Турнир за Купата на кмета на Церова кория събра 20 шахматисти

Публикувано на вт, 4 февр. 2020
129 четения

Шахматен турнир за Купата на кмета се проведе в с. Церова кория. В надпреварата участваха 20 състезатели от Велико Търново, Габрово и Стражица. Турнирът бе организиран от Кметство с. Церова кория и Шахматен клуб “Етър”. Специални благодарности на Христо Кунчев – кмет на Церова кория, който бе осигурил прекрасни условия, сравними със състезание от международен ранг!
След оспорвана борба до последния ход в 7 кръга по швейцарска система първото място спечели Никола Лалев, а негови подгласници станаха 13-годишният Стилиан Ангелов и Емил Петков. Наградата за най-добре представил се сеньор спечели Пламен Кънчев, приза до 14 години грабна Кристиан Ангелов, а до 12 години – Стефани Бижева. Най-малкият участник бе Милен Цанов, а доайен на турнира – Иван Илийков. Шахматен клуб “Етър” планира да проведе подобни състезания съвместно и с други селища от региона, за да популяризира шахмата, съобщи председателят на клуба Николай Йорданов.