Турнир по лека атлетика “Заедно срещу насилието” събра 263 деца от 16 клуба

Публикувано на чт, 12 Дек. 2019
102 четения

263 деца от 16 клуба от осем области участваха в Третия турнир по лека атлетика “Заедно срещу насилието”, организиран от Зонта клуб В. Търново, Община В. Търново и СК “Етър Академик”. Турнирът се проведе в навечерието на държавните първенства по лека атлетика в зала и бе добра възможност за сверяване на часовниците при отлични условия на закритата писта на стадион “Ивайло”. Младите атлети премериха сили на 60 м бягане, скок дължина и тласкане гюле в няколко възрастови групи, като състезанието бе част от кампанията на Зонта клуб срещу насилието над жени и деца.
Шампионски титли в спринта спечелиха Василена Славова от “Етър-Академик”, Симеон Симеонов и Александър Иванов от “Браун Тим”, Ивет Миронова и Сияна Колева от “Атлетика 2012”, Еница Станчева (Русе), Ивайло Крумов (Плевен), Столетко Иванов (Враца), а съотборниците в “Локо” (Рс) Мехмед Мехмедов и Даниел Трифонов си поделиха първото място с еднакви времена.
В скока на дължина със златни медали се окичиха Василена Славова от “Етър- Академик”, Тодория Нешева от “Ивайло-93”, Лъчезар Вълчев (Разград), Виктор Вангелов (Сф), Илиян Данаилов (Русе), Александър Василев (Шумен), Ема Костадинова, Ивет Миронова, Сияна Колева и Ивалин Бояджиев от “Атлетика-2012”. В сектора за тласкане на гюле победители станаха Деница Маринова от “Ивайло-93” и Валентин Христов (Плевен).