Цар Иван започна да бележи за “Янтра”

Публикувано на чт, 8 апр. 2021
434 четения

Доскорошният нападател на “Етър” Иван Петков, известен сред феновете като Цар Иван, вкара първия си гол в официален мач за “Янтра”. Неотдавна нападателят реши да продължи кариерата си в габровския тим, за да може да играе редовно. Петков не само се разписа за равенството на отбора си 1:1 при гостуването на “Септември” (Симитли), но удари и греда и бе сред най-добрите играчи в мача.
В 14-ата минута габровци претендираха за дузпа, малко след това пък удар на друг бивш етърец – Тони Иванов, срещна тялото на намиращия се пред голлинията Петков. В началото на втората част Иван Петков отправи плътен удар, но топката срещна гредата.
Цар Иван все пак се разписа в 69-ата минута, когато откри головата си сметка за габровци след подаване на Петър Казаков. Пет минути след това ветеранът Анатоли Лулейски възстанови равенството. В края на мача за дузпа претендираха и домакините.
С актив от 16 точки “Янтра” остава на 14-а позиция в класирането, а в неделя приема “Созопол”.