Тръмбешчани с тежка загуба в Мездра, “Спартак” (Пл) вече гледа към Втора лига

Публикувано на вт, 12 мар. 2019
81 четения

Тежка загуба допусна “Янтра” (Полски Тръмбеш) при гостуването си на “Локомотив” (Мездра). Тимът от Великотърновска област отнесе пет безответни попадения от домакините. Без петима опитни футболисти, пропуснали срещата заради контузии, тръмбешчани не успяха да се противопоставят. Сред отсъстващите от терена бяха играещият треньор Калоян Илиев, Тихомир Антонов, Стефан Ангелов и Владимир Атанасов.
Опитният нападател Валдемар Стоянов наниза хеттрик, а съотборникът му Владимир Найденов се отчете с 2 попадения за крайното 5:0. Стоянов откри резултата в 23-ата минута, като засече с глава центриране на Владимир Найденов. 120 секунди по-късно той удвои, възползвайки се от извеждащо подаване зад защитата. В края на полувремето Найденов направи разликата класическа след асистенция на Кирил Кръстев. През втората част гостите се постабилизираха в отбрана, но въпреки това пуснаха два гола. В 76-ата минута отбраната им се обърка при изпълнение на ъглов удар и Валдемар Стоянов стигна до хеттрик в мача. В последната минута на мача Николов фиксира крайното 5:0 след триходова комбинация. Тръмбешчани са 14-и в класирането с актив от 14 точки и имат добър аванс пред “Локомотив” (Др), който е със 7. “Янтра” (ПТ) обаче в отложения за утре първи пролетен кръг има тежко гостуване на “Академик” (Свищов).
Кръгът в Северозападната Трета лига бе белязан от дерби на върха. В Габрово водачът в класирането “Спартак” (Плевен) гостува на местния “Янтра”, който бе втори само на 2 точки от него и при победа щеше да излезе начело. Двата отбора направиха равностоен мач, но без чисти положения пред двете врати. Чак след почивката капитанът на габровци Кожухаров отправи от пряк свободен удар първия точен изстрел, вратарят Иван Георгиев не се намеси добре, но след това улови топката пред дебнещия Ивайло Иванов.
Единственото попадение падна в 66-ата минута и бе за гостите след ювелирно изпълнено воле от халфа Ивайло Раденцов. Това окрили плевенчани и до края те отправиха още два удара, спасени от Лалев. С победата “Спартак” (Пл) вече има аванс от 5 точки и гледа уверено към професионалния футбол.