Тръмбешчани не можаха да спрат “Спартак”

Публикувано на вт, 16 апр. 2019
75 четения

Водачът в Северозападната Трета лига “Спартак” (Плевен) мина безпроблемно през “Янтра” (Полски Тръмбеш), като се наложи с 5:0 в поредния 23-ти кръг от първенството. Победата направи плевенчани тотален фаворит за професионалния футбол, тъй като основният им конкурент “Янтра” (Габрово) загуби с 1:0 гостуването си в Севлиево и авансът на “Спартак” е вече 10 точки.
Въпреки пълното превъзходство на домакините, тръмбешчани удържаха минимален пасив от един гол чак до 59-ата минута. Тони Парикрушев бе открил в 15-ата минута и въпреки многото положения пред вратата на гостите до почивката ново попадение не падна.
Интригата напълно изчезна след час игра, когато Иво Върбанов отбеляза втория гол. В 76-ата минута ветеранът Тихомир Тодоров направи резултата класически и гостите съвсем рухнаха. Още в следващата атака младият Георги Горанов покачи на 4:0, а отново той се разписа и в 80-ата минута. Едва три минути преди края на мача тръмбешчани отправиха удар към плевенската врата, но Иван Георгиев спаси и не им позволи поне почетен гол.
“Янтра” (Полски Тръмбеш) в следващия кръг в неделя ще приеме в един от най-важните си мачове “Локомотив” (Дряново). Двата тима са съответно предпоследен и последен, като домакините имат 3 т. повече и ще гонят задържителна победа.
Изненадваща загуба в гр. Левски допусна младият състав на свищовския “Академик”. Играчите на Стефан Трайков паднаха с 3:1 от застрашения от изпадане “Левски-2007”. “Студентите” първи откриха резултата чрез Петков в 14-ата минута. Само след 4 минути обаче Трендафилов изравни, а в самия край на полувремето Петър Димитров обърна нещата до 2:1. Промяна не настъпи чак до 81-ата минута, когато Николов оформи крайното 3:1. Свищовлии, които се сринаха до 12-ото място, в неделя посрещат “Трявна”.
Отлична победа с 4:0 записа ОФК “Павликени” над “Локомотив” (Мездра). Успехът изпрати играчите на Димитър Тодоров на престижното пето място, като изпревариха с 2 точки “Бдин”, на когото гостуват на 21 април във Видин.