Свилен Митрофанов и Йордан Димитров станаха балкански шампиони за ветерани

Публикувано на пт, 24 сеп. 2021
123 четения

Шампионски титли спечелиха Свилен Митрофанов и Йордан Димитров на Балканиадата по лека атлетика за ветерани. Юбилейното 30-о издание на надпреварата се проведе в Корча, Албания.
Свилен Митрофанов, който за последна година е във възрастова група мъже-50, взе златния медал с щафетата 4х100 метра във възрастова група м-45. Той добави и второ място с Балканската шафета при мъже-50. В индивидуалните дисциплини Митрофанов зае шесто място в спринта на 100 метра и е седми на 200 метра.
Йордан Димитров, който също е във възрастова група мъже-50, стана балкански шампион на 5000 метра спортно ходене. Той също взе второто място с Балканската щафета в тази възраст. Към постиженията си Димитров добави четвърти места на 800 и 1500 метра в индивидуалните стартове.