Свилен Митрофанов – балкански вицешампион

Публикувано на пт, 13 мар. 2020
182 четения

Силно представяне записа великотърновският лекоатлет Свилен Митрофанов на петото Балканско първенство по лека атлетика в зала за ветерани. Три медал спечели той на игрите, провели се в Белград.
Свилен Митрофанов участва във възрастова група 50 години. Лекоатлетът завърши на второ място и взе сребърно отличие в дисциплината 60 метра гладко бягане. На 200-метровата дистанция Митрофанов спечели бронзов медал.
Успешното му представяне бе затвърдено и с второ място и сребърно отличие с щафетата на 4 по 200 метра, където той участва при мъже – 45 години.
“Тази зала явно ми носи късмет – през 2018 година отново в нея станах двукратен шампион на 60 и 200 метра и втори с щафетата 4х200 метра. Сега стана малко по-различно, но съм доволен от класиранията”, коментира Свилен Митрофанов.