Страхотен „Етър” удари ЦСКА на „Армията”

Публикувано на сб, 9 февр. 2019
1015 четения

„Етър” завърши по впечатляващ начин контролите си преди първенството, като би с 1:0 на стадион „Българска армия” състава на ЦСКА. Така „болярите” приключват подготовката си с актив от 4 победи и две ремита срещу много силни съперници, което не се отдаде на нито един друг български отбор.

Мачът бе неофициален дебют начело на ЦСКА на новия наставник Любо Пенев, който преди срещата бе поздравен от Красимир Балъков.

„Болярите” надиграха съперника си тотално през по-голямата част от мача, като изпуснаха още няколко чисти гола. След няколко удара покрай гредите и за двата тима, етърци поведоха в 34-ата минута. Боджадж пусна топката наляво към Крум Стоянов, който проби на скорост и я върна в пеналта, където Флорент Боджадж със страхотен удар откри – 0:1.

Само след 4 минути „Етър” можеше да удвои – след хубава комбинация в пеналта на домакините отново Боджадж отправи бомбен удар, но вратарят успя да избие. В самия край на полувремето пък Дани Младенов изпревари Лясков и от чиста позиция не успя да прати топката в мрежата.

През втората част превъзходството на етърци стана осезаемо. В 49-ата минута Милчо Ангелов бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА, но стреля в тялото му. „Червените” се отчетоха само с един удар на Тиаго, който след рикошет у Артюнин излезе в корнер. Нови два гола пропуснаха великотърновци в 66-ата минута, когато Милчо Ангелов стреля опасно с глава, но Стипица извади с последни сили в корнер, а след изпълнението му пак Ангелов насочи топката с глава в ъгъла, но вратарят отново спаси.

В следващите 15 минути ЦСКА упражни натиск, но стигна само до един удар на Мауридес, уловен от Господинов. В последните минути на мача „болярите” отново овладяха инициативата и добавиха в актива си силен далечен удар на младия Кольо Станев, избит от вратаря на домакините в корнер.

Красимир Балъков даде шанс на всички 20 футболисти от групата, в която не бяха Цанков, Пехливанов, болният Скерлев и контузеният Почански.

Първият официален мач от първенството е на 17 февруари от 12:30 ч. на стадион „Ивайло” срещу „Дунав”, когато „Етър” очаква мощната подкрепа на феновете си!

“Етър”: 1. Христо Иванов, 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович, 84. Здравко Илиев, 25. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 17. Аласана Мане, 5. Георги Сърмов (к), 16. Пламен Гълъбов, 88. Флорент Боджадж (12. Анатоли Господинов, 3. Артьом Артюнин, 15. Александър Георгиев, 9. Иван Петков, 70. Кольо Станев, 30. Илия Джамов, 22. Никола Колев, 73. Иван Стоянов, 7. Милчо Ангелов).